Спільнота вчителів іноземних мов Черкаського району

2017 - Рік Японії в Україні

Рік Японії у Черкаському районі

Відповідно до Указу Президента України від 11.01.2017 № 1 «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні», Плану виконання Указу Президента, схваленого на засіданні Кабінету Міністрів України 25.01.2017 (протокол № 6), наказу відділу освіти від 04.07.2017 № 146 «Про затвердження заходів щодо відзначення Року Японії» заклади загальної середньої освіти активно долучилися до відзначення Року Японії.

У шкільних бібліотеках оформлено тематичні книжкові виставки, стенди про культуру та мистецтво Японії та інформаційні куточки, на яких представлено різноманітні матеріали, що характеризують японські традиції і символи, визначні місця Японії, японську кухню, літературу, представлено малюнки учнів про країну.

У форматі Року Японії в Україні проведено конференції, інтегровані та бібліотечні уроки, усний журнал, присвячений театру кабукі.

Учні із задоволенням брали участь у проекті «Ця невідома Японія», у веб-квесті «Мистецтво Японії», інформкоктелі «Цікава Японія» у рамках тижня зарубіжної літератури, веб-квестах, віртуальних подорожах за темою: «Японія на карті світу», «Відкриваємо Японію», «Звичаї та традиції Японії».

Школярі переглянули відеопрезентації «Чим мене здивувала Японія» та відеофільми, здійснили віртуальні подорожі «Під небом країни сакури», «Традиції і звичаї японського народу», «Освіта – основа японського суспільства», «Японія – країна сходу Сонця», «Одяг як спосіб самовираження. Токіо. Молодіжна вулична мода», де йшла мова про національні риси характеру, одяг, взуття, зачіски, бойові мистецтва, чайну церемонію, ікебану тощо. Учні та вчителі обговорили книги японського письменника Харукі Муракамі.

Активом шкільних бібліотек підготовлені та проведені усні журнали «Країна світанкового сонця», «Державні та національні символи Японії», «Видатні люди Японії», «Символи Японії: сонячний прапор, гора Фудзіямо, сакура». Надзвичайно цікавим був каскад повідомлень під назвою «Україна – Японія: діалог культур», де діти могли порівняти Японію з нашою країною – Україною.

Учні переглянули відеоролики про східні бойові мистецтва, а учні зустрілися із представниками Черкаської спортивної школи «Східні бойові мистецтва» та були активними учасниками майстер-класу.

У закладах відбувся виховний захід «У світі японської казки», виставка дитячих виробів «День японської культури», заочна подорож до ресторану «Національна кухня Японії» та перші спроби розв’язування японських кросвордів судоку, також учні вчилися готувати суші та вивчали церемонії чаювання.

Були цікавими і творчими майстерні з «Написання хокку», «Технологія виготовлення кінзаші», «Виготовлення екібани», «Мистецтво оригамі» та вивчали японський танок із віялами. Учні відвідали виставку кімоно у Черкаському художньому музеї.

У закладах загальної середньої освіти працюють гуртки. Так, на засіданнях гуртків (краєзнавчих, історичних, іноземних мов, літературних, Євроклубів) учні вивчають історію, літературу та культуру Японії, беруть участь у різних конкурсах. Відбулося заняття гуртка «Орігамі – один із видів японського мистецтва», «Улюблені ігри дітей Японії: охадзікі, аяторі, таке-ума, кендама», засідання Євроклубів «Географічне положення та традиції Японії», «Орігамі – голуб миру».

У 25 навчальних закладах району з 29.05.2017 по 16.06.2017 працювало 27 мовних загонів, у яких 428 учнів 2-8 класів перебували в багатокультурному середовищі, навчалися працювати в команді, критично мислити та бути толерантними до інших. Діти покращили свої знання, реалізуючи захоплюючі проекти та завдання, інсценуваннях казок, подорожах, змаганнях, спілкуванні англійською та німецькою. Завдяки такому насиченому подіями відпочинку діти зрозуміли, що іноземні мови – це нові знайомства, інформація про навколишній світ, знання, спілкування та пригоди.

Проведено Дні країн світу, в ході яких учні здійснили віртуальні екскурсії та дізналися про культуру, історію та традиції різних країн, зокрема «Японія на карті світу». Опановували вихованці і східні мистецтва та взяли участь у спортивних змаганнях.

Результатом роботи таборів стали концерти та театралізовані вистави перед місцевими громадами, молодіжні флешмоби, відео та фотозвіти, розміщені на сайтах навчальних закладів та відділу освіти.

У кабінетах іноземних мов організовано виставки літератури, що висвітлюють життя Японії.

З метою популяризації Японії в закладах загальної середньої освіти проведено Дні японської культури.

Інформацію про відзначення Року Японії розміщено на сайтах відділу освіти та спільноти вчителів іноземних мов району, газеті «Сільські обрії».

У всіх закладах підведені підсумки Року Японії та відзначено найактивніших учасників, які долучилися до організації та проведення Року.

Нечаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Байбузівська ЗОШ І-ІІІ ступенів